eFilmy
TV

Plakat:Dodaj do listy

Plakat filmu Wołga, Wołga (1938) [Lektor PL]

Opis:

Najsłynniejszy i może najbardziej udany radziecki film muzyczny z brawurową muzyką i piosenkami Izaaka Dunajewskiego oraz pełnym niewymuszonego wdzięku gwiazdorskim popisem Lubow Orłowej jako rozśpiewanej listonoszki, Duni. Opowiastka o płynących Wołgą do Moskwy dwóch konkurujących ze sobą amatorskich zespołach muzycznych mających wziąć udział w ogólnokrajowym festiwalu została wyreżyserowana wyjątkowo pewną ręką przez stałego współpracownika Sergiusza Eisensteina, Grigorija Aleksandrowa. Skorzystał on twórczo (i dyskretnie) z wzorców zachodnich, przeszczepiając je umiejętnie na radziecki grunt. Udało mu się połączyć ostrożne akcenty satyryczne, potoczyście opowiedzianą fabułę i brawurowo częstokroć zainscenizowane „numery muzyczne”. „Wołga, Wołga” należała do ulubionych filmów Stalina, który do poprzednich utworów Aleksandrowa miał poważne obiekcje. Nic dziwnego – ten film dobrze spełnił funkcję znieczulającej rozrywki w czasach terroru. Pomimo to pozostał w historii kina.

Podobne Filmy:

Wołga, Wołga Komedie | Lektor PL, 1938
Wołga taty Patrimony Dramaty | Lektor PL, 2018

Wołga, Wołga (1938) [Lektor PL]

Odtwarzacz clipwatching.com
Wersja: Lektor PL
Dodano: 2015-06-28 09:52

Komentarze:

Zaloguj się aby dodawać komentarze
sinobi skomentował 2015-10-19 18:48

Film WIESOŁA RIEBIATA ma polski tytuł ŚWIAT SIĘ ŚMIEJE.

sinobi skomentował 2015-10-19 18:36

Film zupełnie przeciętny - wszystko ratuje Lubow Orłowa ( tak zresztą jak w filmach TYGRYSY NA POKŁADZIE, WESOŁA REBIATA)

Uwaga! Żaden z prezentowanych materiałów nie jest hostowany na serwerach eFilmy.Tv. Serwis udostępnia jedynie informacje o filmach oraz odnośniki do serwisów udostępniających zamieszczone materiały filmowe (mi. PutLocker.com, YouTube.com, MeGustaVid.com, Dwn.so itp.), których użytkownicy potwierdzili, że posiadają prawa autorskie do udostępnianych przez siebie zasobów. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować po adresem serwisów publikujących zamieszczone materiały. Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści i komentarze publikowane przez użytkowników.
© 2022 eFilmy.tv | t: 0.0974 | o: