eFilmy
TV

Plakat:Dodaj do listy

Plakat filmu 1984 (1984) [Lektor PL]

Opis:

Przyszłość. Po nuklearnym konflikcie ziemia jest podzielona na trzy państwa, toczące ze sobą nieustającą wojnę. Jednym z nich jest totalitarna Oceania ze stolicą w Londynie, rządzona przez Wielkiego Brata (Bob Flag). Szeregowy urzędnik w Departamencie Archiwów, Winston Smith (John Hurt), w tajemnicy prowadzi pamiętnik. Opisuje w nim swoje najskrytsze marzenia. Pewnego dnia poznaje atrakcyjną pracownicę Departamentu Prawdy, Julię (Suzanna Hamilton). Umawiają się randkę, choć tego rodzaju kontakty są zabronione. Kochankowie postanawiają uciec. Na ich drodze do szczęścia staje jednak państwo... Trzecia próba przeniesienia na ekran słynnej powieści-antyutopii George'a Orwella. Film Michaela Radforda jest uważany za najbardziej udaną adaptację.

1984 (1984) [Lektor PL]

Odtwarzacz clipwatching.com
Wersja: Lektor PL
Dodano: 2015-12-20 10:47

Komentarze:

Zaloguj się aby dodawać komentarze
bildock skomentował 2019-08-14 01:18

dobry ,realizacja bardzo udana jak na tamte czasy

lebovsky skomentował 2017-08-31 04:01

klasyka to jest orwel a nie ten film.... ksiazke polecam film daje jednak rade

Gregor1968 skomentował 2017-08-31 03:55

Mocny film

fazi25 skomentował 2016-10-08 18:22

co za debilny film

Kosmiczne Grabie skomentował 2016-10-08 01:25

KLASYKA

aluna1213 skomentował 2016-08-20 17:13

Niesamowity film. przerażąjąca wizja przyszłości

darekxd skomentował 2016-02-16 05:49

Film jest udany i jest to tzw "najwyższa półka" gatunku jakze prorocza w stosunku do naszych czasów i rysującej sie juz wyraznie przyszłosci (niestety Orwellowskiej) Tutaj fragment streszczenia ksiązki: "Wydarzenia opisane przez Orwella rozgrywają się w Londynie należącym do Oceanii. W Całym państwie władzę sprawują trzy ministerstwa: Ministerstwo Prawdy, któremu podlega prasa, rozrywka, sztuka i oświata; Ministerstwo Pokoju, które zajmuje się prowadzeniem działań wojennych; Ministerstwo Miłości, które pilnuje porządku w państwie i wreszcie Ministerstwo Obfitości, które zajmuje się prowadzeniem gospodarki kraju. Wszystkie te ministerstwa kontrolowane są przez jedną osobę WIELKIEGO BRATA, który tak naprawdę sam decyduje o całym państwie. Państwo kontroluje każdego obywatela. We wszystkich mieszkaniach zainstalowane są teleekrany. Dzięki nim osoby sprawujące władzę wiedzą co każdy z obywateli robi we własnym domu. Nie ma mowy o jakiejkolwiek prywatności. Dzięki temu władza już w zalążku może tłumić wszelkie próby buntu" Oraz filmu : "Klasyczna adaptacja powieści George'a Orwella opowiadająca o totalitarnym państwie, w którym obywatele są śledzeni i inwigilowani na każdym kroku, a wszelkie, nawet najmniejsze objawy indywidualności są brutalnie tłumione. W tym świecie Winston Smith (John Hurt) podejmuje beznadziejną walkę z systemem, próbując zdobyć chociaż namiastkę wolności dla siebie i kobiety (Suzanna Hamilton), którą kocha"

muzyk68 skomentował 2016-02-15 22:09

Po kilkunastu minutach zrobiło mi się niedobrze i wyłączyłem ten "koszmar pijanego wariata"...a to jest podobno najbardziej udana adaptacja...niewiem co brał Orwell podczas pisania tej shizy...to nie jest film dla normalnych ludzi

Uwaga! Żaden z prezentowanych materiałów nie jest hostowany na serwerach eFilmy.Tv. Serwis udostępnia jedynie informacje o filmach oraz odnośniki do serwisów udostępniających zamieszczone materiały filmowe (mi. PutLocker.com, YouTube.com, MeGustaVid.com, Dwn.so itp.), których użytkownicy potwierdzili, że posiadają prawa autorskie do udostępnianych przez siebie zasobów. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować po adresem serwisów publikujących zamieszczone materiały. Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści i komentarze publikowane przez użytkowników.
© 2022 eFilmy.tv | t: 0.0881 | o: