eFilmy
TV

Plakat:Dodaj do listy

Plakat filmu Żelazną ręką (1989) [PL]

Opis:

Stefan Batory (Jerzy Grałek) wysyła do Polski rotmistrza Szymona Mroczka (Jerzy Kryszak), aby zbadał szanse księcia na objęcie polskiego tronu. Po drodze ratuje on przed śmiercią dziewczynę oskarżoną o zaprzedanie się diabłu, Agatę (Grażyna Wolszczak). Odtąd staje się ona jego kochanką i wiernym sługą w męskim przebraniu.W Polsce Mroczek dociera do Jana Zamoyskiego (Marcin Troński), późniejszego kanclerza, oraz do wpływowej rodziny Zborowskich. Wywodzi się z niej skazany na banicję Samuel (Krzysztof Jasiński), który przebywa teraz na dworze Batorego. Wkrótce Batory przybywa do Polski i po ślubie z Anną Jagiellonką (Mirosława Marcheluk) wstępuje na tron. W kraju zjawia się także wygnany Samuel. Zamoyski wydaje rozkaz stracenia go. Zadanie to ma wykonać Mroczek, który jest jego przyjacielem... Na podstawie powieści Zbigniewa Safjana. Autorem muzyki jest Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Podobne Filmy:

Zatruta Krew Wicked Blood Akcja | Lektor PL, 2014
Full Clip Akcja | Napisy PL, 2006
Wilk morski The Sea Wolf Dramaty | Lektor PL, 1993
Żona doskonała Potiche Komedie | Lektor PL, 2010
Medeas Dramaty | Napisy PL, 2013

Żelazną ręką (1989) [PL]

Odtwarzacz clipwatching.com
Wersja: PL
Dodano: 2016-10-17 10:49

Komentarze:

Zaloguj się aby dodawać komentarze
Krzysztof 86 skomentował 2017-12-06 21:04

Bardzo dobry film historyczny. Świetna gra aktorska Jerzego Kryszaka oraz Krzysztofa Jasińskiego sprawia, że ogląda się ten film z wielką przyjemnością

Uwaga! Żaden z prezentowanych materiałów nie jest hostowany na serwerach eFilmy.Tv. Serwis udostępnia jedynie informacje o filmach oraz odnośniki do serwisów udostępniających zamieszczone materiały filmowe (mi. PutLocker.com, YouTube.com, MeGustaVid.com, Dwn.so itp.), których użytkownicy potwierdzili, że posiadają prawa autorskie do udostępnianych przez siebie zasobów. Wszelkie roszczenia prawne należy kierować po adresem serwisów publikujących zamieszczone materiały. Administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści i komentarze publikowane przez użytkowników.
© 2022 eFilmy.tv | t: 0.1058 | o: